Оптимизация на търсачки е един от най-мощните маркетингови инструменти в интернет. 70% от търговците виждат SEO за по-ефективен метод.
Това не е просто начин да получите трафик. Хората предпочитат и се доверяват повече на органичните резултати от търсенето, отколкото на рекламите. Получавате съвместен подпис от Google за качествено съдържание, подходящо за това, което потребителят търси.
Първата стъпка към SEO оптимизация на търсачки е да се уверите, че Google индексира правилно всичките ви страници и че нямате крещящи SEO грешки.
Регистрирането за Google Search Console и регистрацията на вашия сайт е чудесна първа стъпка тук. Той ще открои основни проблеми, ще изброи вашите индексирани страници и ще следи по кои ключови думи се класират. След като покриете основите си, е време да преминете към по-технически инструменти на трети страни и усъвършенствани тактики и стратегии.
Приспособяване на копие на уебсайт, за да стимулира реализациите при оптимизация на търсачки
Думите, които използвате на уебсайта си, имат повече значение, отколкото си мислите. Дизайнът, изображенията, използваемостта и скоростта на страницата са решаващи фактори, но думите контролират вашето съобщение. И докато думите са най-лесните за промяна, те могат да бъдат и най-мощните.
Казуси показват силата на уеб копирането през цялото време. В един случай добавянето на една дума към заглавие увеличи реализациите с 89,97%.
Така че не прибързвайте със съдържанието си. Искате копието на всяка страница да предоставя логическа пътна карта към действието за реализация, което искате да предприемат.
За да направите това, не само трябва да разберете основните техники за копиране на уебсайтове, но и вашата клиентска база.
Ако не разбирате проблемите, желанията и съмненията на вашите посетители, не можете да създадете пътуване с думи, което да ги насочи към желаната от вас дестинация.
Анализирайте задълбочени потребителски данни като топлинни карти, за да опознаете пътя на клиента и говорете със съществуващите клиенти за техните съмнения и какво ги е убедило да закупят.
След като идентифицирате област със слабо копие на уебсайта си, можете да измислите и тествате различни варианти на копие въз основа на това, което знаете за клиентите си.
A/B и многовариантно тестване за оптимизация на търсачки
След като идентифицирате проблем с вашия сайт, независимо дали е свързан с копиране или не, A/B тестването е най-добрият начин да поставите потенциалните си решения на теста в реалния свят.
Например, да кажем, че процентът на реализация за целева страница е доста нисък и вашият екип смята, че копието може да е проблемът. Можете да формулирате нови, по-силни заглавия и функции и бързо да ги тествате директно.
Ако новата версия получи статистически значимо увеличение на реализациите, вие знаете, че вашата теория е била вярна и че сте решили проблема.
Но дори ако новата ви версия загуби, това не означава, че не сте идентифицирали правилния проблем. Може просто да не сте намерили правилното решение.
Ето защо многовариантното тестване – тестване на множество потенциални решения по едно и също време – може да бъде добра идея.
Като поставите оригинала срещу множество вариации едновременно, е по-вероятно да откриете значително подобрение.
Можете да използвате наученото от тестовете с една страница, за да подобрите и останалата част от уебсайта си.
Оптимизиране на потребителското изживяване
Собствениците на електронна търговия и малки фирми често пренебрегват потребителското изживяване на уебсайта си като цяло. Те са склонни да обсебват SEO и CRO, но не се опитват да подобрят колко лесен за използване е сайтът им. Но по-доброто, по-гладко изживяване може да направи всичко различно.
Помислете за това: като създавате по-интуитивно и по-добро изживяване за всички потребители, вие запазвате по-висок процент от посетителите си. Те се връщат няколко пъти и повече от тях естествено следват вашата фуния и стават клиенти.
Да не говорим, времето за престой (колко време прекарва търсещият в Google на вашия сайт, преди да се върне) е важен фактор за SEO класиране. Така че искате да внедрите UX прегледи и да анализирате потребителски отчети, като потребителски поток, записи на сесии, страници за излизане и топлинни карти. Това ще ви помогне да идентифицирате UX проблемите и да обмислите потенциални решения. След като разработите нова версия на страница, можете или да я сравните с оригинала с A/B тест, или да направите сравнителен тест за използваемост с група тестови потребители.